روش های اسکوپ سنگ

روش های اسکوپ سنگ

در مقالات قبل به این موضوع اشاره کردیم که بهترین سنگ برای استفاده در نمای خارجی ساختمان، استفاده از سنگ تراورتن می باشد. اما این موضوع بسیار مهم است که سنگ های کار شده در نمای خارجی ساختمان بعد از مدتی از کار جدا نشوند. برای پیشگیری از این سقوط سنگهای طبیعی  آنها را اسکوپ می کنند.

اسکوپ سنگ چیست؟

سنگهای تراورتن متخلخل هستند. خلل و فرج های پشت سنگ باعث می شوند ملات به داخل سنگ نفوذ کند اما سنگ هایی نیز هستند که هیچگونه تخلخلی در سطح خود ندارند. پس بعد از مدت زمانی در اثر عوامل مختلفی مثل :زلزله،نفوذ آب باران، … از کار جدا می شوند. برای حل این مشکل از اسکوپ کردن استفاده می کنند

اسکوپ کردن سنگ ساختمانی به این معنا است که سنگ را به وسیله ابزار مخصوص با روشهای مخلتفی به نمای ساختمان می چسبانند.این کار باعث جلوگیری از سقوط سنگ ها شده و تا حد زیادی خیال شما را برای محکم کاری نمای  راحت میکند.

روش های اسکوپ کردن

به روش سیم مفتول

در این روش درپشت سنگ شیارهایی به عمق ۲ میلی متر ایجاد می کنند. سپس سیم مفتولی از جنس گالوانیزه را به صورت ضربدری ازبین این دو شیار عبور می دهند.به این ترتیب سنگ ساختمانی به کمک سیم فلزی گالوانیزه به ملات به خوبی می چسبد.

اسکوپ سنگ به روش لقمه گذاری

از رایج ترین روش های اسکوپ سنگ، اسکوپ به روش لقمه گذاری است. در روش لقمه گذاری، پشت سنگ را برش می دهند.سپس لقمه فلزی را در قسمتی که برش زده اند به وسیله چسب سنگ متصل می کنند. بعد از این کار دوغاب ماسه و سیمان را به پشت سنگ طبیعی ریخته و سنگ ساختمانی را به نمای خارجی می چسبانند.

اسکوپ به روش لقمه گذاری /صنایع سنگ برتر
اسکوپ به روش لقمه های پروانه ای و Z

این روش به خاطر ظاهر لقمه آن که به شکل پروانه است، به این نام شناخته می شود. تفاوت اسکوپ کردن با این روش این است که شیار ایجاد شده در پشت سنگ باید زاویه ۴۵ درجه داشته باشد.

اسکوپ Z هم، اسکوپی به شکل حرف Z لاتین است.

اسکوپ به روش دو پایه وسه پایه

در این روش معماران از یک قطعه استیل که دارای دو پایه می باشد، کمک می گیرند. دو پایه ی این قطعه را به وسیله چسب سنگ به پشت سنگ می چسبانند. و سپس دوغاب ماسه و سیمان را به آن اضافه می کنند.

روش سه پایه همان روش دوپایه است که قطعه استیل دارای سه پایه می باشد. اما قبل از چسبادن پایه ها، بر روی سنگ برش ایجاد می کنند و پایه سومی را در محل برش می چسبانند.

 نکته:

در این اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که شیارهایی که بر سطح پشت سنگ ایجاد می کنند به وسیله دستگاه هایی مانند فرز بُر یا شیار زن اسکوپ انجام می شود.

قیمت اسکوپ کردن سنگ ساختمانی

قیمت اسکوپ سنگ ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع سنگ ساختمانی استفاده شده، نوع روش اسکوپ کردن، مساحت نمای ساختماناز جمله عواملی هستند که بر روی قیمت اسکوپ کردن سنگ تاثیر میگذارند. شما می توانید از مشاوره تخصصی تیم صنایع سنگ برتر در خصوص قیمت انواع سنگ ساختمانی و روشهای اسکوپ کردن سنگ و هرگونه سوالی در موضوع با سنگ و ساختمان بهرمند باشید.با ما در ارتباط باشد….برتر به صافی سنگ

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.